Skip to main content

Jak przetrwać związek na odległość i nie zwariować? / How to manage long distance relationship and don't get crazy?

Nieważne czy jesteście małżeństwem, narzeczeństwem czy po prostu parą. Nieważne czy mieliście szansę ze sobą mieszkać czy jeszcze nigdy nie spotkaliście się na żywo. Ważne jest to, że się kochacie i chcecie być razem. Każda miłość jest ważna i piękna. To, że jeszcze nigdy w życiu się nie dotknęliście i rozmawiacie tylko przez komunikatory internetowe nie oznacza, że jesteście gorsi czy mniej wartościowi.

Zdarzyło Wam się kiedyś, że ktoś Was wyśmiał? Powiedział coś w stylu : jak możesz być pewna/pewien jego/jej miłości skoro tak naprawdę nigdy się nie widzieliście! Może on chrapie lub ona jest bałaganiarą i nie będziecie tego w stanie zaakceptować? Po co inwestować czas w taki związek?

Przyznajcie się. Pewnie nie raz słyszeliście coś podobnego?

Otóż jest sens i warto. Życie na odległość nie trwa przecież wiecznie i kiedyś kończy się wymarzonym happy endem. Wystarczy spełnić dwa warunki : trzeba kochać bezgranicznie i ufać. To jest klucz do tego, żeby wytrwać dłużące się tygodnie w rozłące.

Tych z Was, którzy dopiero trafili na nasz blog i nie znają naszej historii, odsyłamy do pierwszych postów. Jesteśmy dowodem na to, że cierpliwość popłaca, chociaż należymy do tej grupy szczęściarzy, że do tej pory nasz najdłuższy okres rozłąki to cztery miesiące. Niektórzy żyją tak latami. Ale w końcu i im udaje się spotkać.

To nie jest łatwe, wielokrotnie będziecie się kłócić, wątpić, może nawet zastanawiać się czy jest sens dłużej ciągnąć taką relację. Ale wystarczy wtedy jeden ciepły SMS, czy rozmowa wideo by rozwiać wszystkie wątpliwości. Prawda jest taka, że zazwyczaj to się po prostu wie. Gdzieś w głębi duszy czuje się, że to jest nasza druga połówka jabłka, nasze przeznaczenie.

Kiedy nabierzecie pewności, że chcecie iść razem przez życie, dojdźcie do porozumienia gdzie chcecie mieszkać i zbierajcie pieniądze. To jest często główny powód przez który pary mieszkają daleko od siebie przed tak długi czas. Poznajcie wszelkie prawne regulacje, myślcie o przyszłości, miejsce zawsze jakąś gotówkę w zapasie. Wiem, nie brzmi to zbyt romantycznie. Jednak jeśli zdecydujecie się żyć np. w Indiach - i nie będziecie mieć stażu lub wizy pracowniczej (o którą ciężej niż o spotkanie Jezusa) - nie będziecie mogli pracować. Wg. prawa trzeba czekać 2 lata od ślubu (!!!), żeby móc aplikować o kartę OCI. Dlatego porzućcie bujanie w obłokach na chwilę i skupcie się na prozaicznych sprawach. Kłótnie o pieniądze to jeden z częstych powodów zabijających miłość.

Przestańcie w końcu patrzeć na to "co inni powiedzą". Wsłuchajcie się w głos swojego serca, rozmawiajcie z ukochanymi jak najwięcej, planujcie wspólną przyszłość i realizujcie marzenia. Na pewno Wam się uda. Związek na odległość jest taki jak każdy inny tylko trzeba w niego włożyć trochę więcej pracy. Myślcie o pierwszym pocałunku na lotnisku. Niech Was motywuje do walki :)


Nevermind if you are married, engaged or just a couple. Nevermind if you had a chance to live together or have never seen each other in person. Important thing is that you are in love and want to be together. Every kind love is important and beautiful. Fact, that you didn't have a chance to touch and you are talking only or Skype (or something) doesn't make you worst or less valuable.

Did you ever have a situation that anyone laugh at you? Said something like : how you can be so sure her/his love if you never met her/him in real life! Maybe he is snoring / or she is making a huge mess around her and you will not be able to accept that! Why to invest time in a relation like that?

Admit it. Probably you have heard something like that, and not just once.

Well, I am telling you that it has some sense to invest time and its worth it. Life apart doesn't last forever and finally you will get your happy ever after. Just meet two conditions: you have to love like crazy and trust. This is a key to manage long weeks without your half.

This of you, who are on the blog for the first time and don't know our love story I encourage to read couple of first posts. Rest of you know that we are proof that patience always wins. But also we were so lucky that we lived apart only four months the longest. Some people are living like that even for years! But even then they finally are meeting.

It is not an easy way. You will argue many times, you will have doubts or even think if it is sense to stay longer in this kind of relationship. But then you will get one lovely message or you will talk on video chat and all doubts will disappear. The truth is that usually you just KNOW THAT. You know that it's your second half of the apple, your destiny.

So, when you will be sure that you want to spend your life together, talk where actually you want to live and keep collecting money. This is often the main reason why couples stay apart from each other for such a  long time. I know, it does not sounds romantic but get to know all law and regulations, think about the future and always have some savings. If you are planning to live in India (and will not have any training here or work visa - this second is very difficult to get) you must know that you will not be able to work for two years. Legally you must wait two years after your wedding to apply for an OCI card. And then, of course, wait a couple more months. Therefore, abandon the dreaming in the clouds for a moment and focus on prosaic matters. Fights about money are one of the main reason which kills love.

And stop finally worrying about "what people will tell". Listen to your heart, talk with your Love as much as you can, plan your future and make your dreams come true. You will get it. You will win. Long distance relationship is like any other relation, you only have to work a little harder on it. Keep thinking about your first kiss on the airport. Let's motivate you to fight :)Comments

Popular posts from this blog

Przepis na : Łodygi Kalafiora / Recipe for Gobhi ke danthal

Kalafior. Bardzo wdzięczne warzywo, które można przygotowywać na wiele sposobów (w Polsce popularny z majonezem lub bułką tartą smażoną na maśle - w Indiach paratha nadziewana kalafiorem lub aloo gobhi czyli dosłownie ziemniaki z kalafiorem). Większość z nas stosuje jedynie różyczki i wyrzuca resztę. Sama też tak robiłam!  Jakiś czas temu słyszałam, że niektórzy wykorzystują liście tego warzywa żeby zrobić zdrowe chipsy albo pesto. Jednak nie spotkałam się do tej pory z gotowaniem kalafiorowych łodyg! W Indiach są bardzo popularne, na tyle, że na targu możecie kupić same łodygi, bez różyczek i liści. Poza tym jest to warzywo bardzo często używane w indyjskiej kuchni zatem uzbieranie odpowiedniej ilości łodyg to kwestia kilku dni. Można wyczarować z nich przepyszne danie, którym chcę się z Wami podzielić. Jestem od niego uzależniona.

Łodygi kalafiora:

- 6-12 łodyg kalafiora (w zależności od grubości) - pokrojone w słupki
- 3-4 średnie cebule - bardzo drobno posiekane
- 1 łyżka pasty imb…

Just be happy / Po prostu bądźcie szczęśliwi

We hope that you are leaving behind a year full of exciting emotions and good days. In 2018 we wish you love. Because love is a thing which makes people more happy and keeps them smiling. Just be happy guys.

Merry Christmas and a happy New Year!

J&A

***
Love II

Love is a cup of coffee with cinnamon. Sweet and black like November nights.
Love is the smell of chocolate cake. Fresh and warm meltng in my mouth.
Love is the green of coriander, queen of the herbs.
Love is the Sun and blue sky, touching and shining on my cheeks.
Love is the summer so hot that only dreams about bath tub full of ice cubes can reduce this pain.
Love is a loud laugh flying around the room.
Love is the masala chai served at five, punctual like a clock.
Love is a blanket and book in moody autumn evenings when night don't want to go away.
Love is love. It's you and me. In health and sickness. Sadness and happiness. When you are close to me of far far away.
Love is the math and chemistry and music and vo…

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.