Skip to main content

Małżeństwo z miłości? / Love marriage?

Ostatnio ludzie pytają nas (lub teściową) czy nasze małżeństwo zawarte jest z miłości czy zostało zaaranżowane. Serio?!

Na początku bardzo mnie to bawiło i uważałam, że jest to dobry powód do żartów. Później trochę mnie to denerwowało. Wydawało mi się, że aranżowanie małżeństw dotyczy jedynie Hindusów i nie wiedziałam, o co w tym wszystkim chodzi. Ostatnio kiedy czekałam na męża w polskiej ambasadzie nawet ochroniarz zadał mi to "wielkie" pytanie ;)

Zrozumiałam o co chodzi dopiero po jakimś czasie. Prawda jest taka, że wiele osób ucieka z Indii jeśli tylko ma taką możliwość. Gigantyczna korupcja i marne warunki pracy (nawet Google płaci pieniądze tak małe, że to nawet nie jest śmieszne) zmuszają ludzi do poszukiwań lepszego życia za granicą. Najbardziej popularne są Stany Zjednoczone (a przynajmniej były zanim Trump doszedł do władzy) czy Europa. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia żeby bez trudu dostać wizę - np. w przypadku wizy Schengen trzeba mieć na koncie konkretną sumę pieniędzy (wcale niemałą). Jak zatem uciec i szukać szczęścia z dala od indyjskich upałów? Otóż można zawrzeć małżeństwo z obywatelem danego kraju dzięki czemu dostanie wizy jest zdecydowanie łatwiejsze, przeprowadzić się, postarać o obywatelstwo a następnie rozwód. Kiedy zrozumiałam, że takie praktyki są na porządku dziennym przestałam się dziwić, że ludzie pytają nas o takie rzeczy.

Otóż, nasze małżeństwo zostało zawarte z miłości. Zresztą jesteście świadkami naszej miłości już od kilku ładnych miesięcy ;) Nie potępiam jednak ludzi, którzy biorą ślub dla wizy - każdy działa według swojego sumienia i układa sobie życie tak jak mu się podoba. To nie jest nasza sprawa.


Lately people ask us (or my mother-in-law) if our marriage is a love marriage or was arranged. Seriously?

For the first time it was very funny for me and I thought it's a very good topic for jokes. Later it's started to annoy me a little. I thought that arranged marriages it's only an Indian thing and I didn't know what is going on. Couple days ago when I waited for my husband at the Polish Embassy the guard on duty asked me the same question.

I understood after some time. The truth is that a lot of people elope from India if they have an opportunity. Gigantic corruption and bad work conditions (even Google offers such less money that it is not even funny any more) pushing people to look for better life abroad. Most popular destination is US (or was before Trump) or Europe. But not everybody has  much luck to easily get visa - for example to get Schengen visa you have to show some amount of money in your bank account.
So, how they can run away and look for happiness far away from Indian hellish heat? Well you can get married with the citizen of a country you want to go and get visa much easily, and then move out, try to get citizenship and then divorce. When I understood that a lot of people are doing things like this (not only Indian actually...) I stopped to  wonder why people are asking us such stupid questions.

Our marriage is deffinetly love marriage. And you are witnesses of our love since the last couple of months ;) But also I do not condemn people who get married for visa - everyone acts according to his conscience and sets his life as he pleases. This is not our business.

Comments

Popular posts from this blog

Związek na odległość: Natalia i Abhishek / LDR : Natalia & Abhishek

Niedawno pisaliśmy Wam o tym jak bardzo podziwiamy pary, które miesiącami czy nawet latami żyją w związkach na odległość. To bardzo trudne i wymaga wiele cierpliwości, zaufania i miłości. Jednak takie związki się udają, a często są o wiele silniejsze niż te "zwyczajne". Wyobraźcie sobie jak wspaniały jest moment pierwszego spotkania w cztery oczy, ile emocji, ile radości!

Dzisiaj przedstawiamy Wam Natalię, która opowie Wam o swoim związku na odległość z Abhim. Już niedługo, nareszcie, spotkają się na żywo! Czy miłość nie jest piękna i warta pracy i poświęceń?

Jeśli i Wy chcecie podzielić się na naszym blogu swoją miłością na odległość, wyślijcie nam maila : polindidiaries@gmail.com

*
Lately we wrote how much we admire couples who live in long distance relationships for months or even years! It's very hard and it requires a lot of patience, trust and love. But these relations work and very often are stronger than the "usual". Imagine how wonderful is the moment o…

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.

Przepis na : Łodygi Kalafiora / Recipe for Gobhi ke danthal

Kalafior. Bardzo wdzięczne warzywo, które można przygotowywać na wiele sposobów (w Polsce popularny z majonezem lub bułką tartą smażoną na maśle - w Indiach paratha nadziewana kalafiorem lub aloo gobhi czyli dosłownie ziemniaki z kalafiorem). Większość z nas stosuje jedynie różyczki i wyrzuca resztę. Sama też tak robiłam!  Jakiś czas temu słyszałam, że niektórzy wykorzystują liście tego warzywa żeby zrobić zdrowe chipsy albo pesto. Jednak nie spotkałam się do tej pory z gotowaniem kalafiorowych łodyg! W Indiach są bardzo popularne, na tyle, że na targu możecie kupić same łodygi, bez różyczek i liści. Poza tym jest to warzywo bardzo często używane w indyjskiej kuchni zatem uzbieranie odpowiedniej ilości łodyg to kwestia kilku dni. Można wyczarować z nich przepyszne danie, którym chcę się z Wami podzielić. Jestem od niego uzależniona.

Łodygi kalafiora:

- 6-12 łodyg kalafiora (w zależności od grubości) - pokrojone w słupki
- 3-4 średnie cebule - bardzo drobno posiekane
- 1 łyżka pasty imb…