Skip to main content

Jak zorganizować ślub w 7 dni.../ How to plan wedding in 7 days...

W pewną grudniową sobotę wybraliśmy się do świątyni, żeby porozmawiać z duchownym o naszym ślubie. Byliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać. Nie spodziewaliśmy się jednak, że wszystko potoczy się tak szybko! Duchowny, który nas przywitał jest drobnym, szczupłym mężczyzną o miłym uśmiechu i ciepłym spojrzeniu. Przywitał nas przyjaźnie i po chwili wyznaczył nam termin na kolejną sobotę, czyli dokładnie siedem dni później!!! Kolejny dobry dla nas termin (w Indiach wierzy się w układ planet i gwiazd, które sprzyjają dobremu życiu) wypadał na marzec. Uznaliśmy zatem, że jest to znak od Boga i trzeba brać się do roboty!

Wszystkie potrzebne dokumenty mieliśmy gotowe już dawno. Nigdy też nie planowaliśmy tradycyjnego, tłustego wesela na milion osób. To zmniejszyło nasze problemy o połowę. Jednak gdyby nie rodzice Abhiego, a zwłaszcza Mama, która natychmiast zajęła się wszystkim, pewnie bylibyśmy ugotowani. Ta kobieta jest niezniszczalna. Włączyła jej się opcja "robot" i nie spoczęła dopóki wszystko nie zostało dopięte na ostatni guzik. Zatem naszym (moim i Abhiego) największym zmartwieniem były nasze ślubne stroje. Moją suknię (a właściwie spódnicę zwaną lehenga i bluzkę zwaną choli) kupiliśmy w niedzielę. Po przymiarce zupełnie czerwonej i niemal kupieniu ślicznej różowej okazało się, że pisana jest mi złota. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Abhi zdecydował się na dhoti kurta ale kupiliśmy ją dopiero trzeciego dnia poszukiwań. Warto było czekać, bo w złotej kurcie był przystojniejszy niż wszyscy aktorzy Bollywood razem wzięci <3

W ciągu tych siedmiu dni żyliśmy trochę jak we śnie. Nie bardzo wiedząc co się dokładnie z nami dzieje. Teściowa załatwiła catering i wszystkie niezbędne do ślubu rzeczy. Nagle zaczęli odwiedzać nas członkowie rodziny, większość z nich nie mówi po angielsku więc moim zadaniem było się z nimi witać i ładnie uśmiechać. W uśmiechaniu jestem dobra. I na stałe zostałam ochrzczona "Tina", bo łatwiej jest to imię wymówić.

I chociaż przez ten tydzień mieliśmy wiele stresu i nerwów, znaleźliśmy czas na ślubne mehendi dla mnie, a także chwilę by wyrwać się na targ i zjeść najlepsze aloo tikki jakiego do tej pory próbowaliśmy. I wszystko udało się załatwić na czas. Moja mangalsutra (zamówiona przez Abhiego dużo wcześniej), którą uwielbiam, bransoletki na ręce, ślubna biżuteria, bransoletki na nogi, organiczny sindoor na co nalegałam, słodycze dla gości, dodatkowe krzesła i miejsce dla kuzynki i cioci, które zostały z nami na kilka nocy by we wszystkim pomóc, i które były nieocenione. Okazuje się, że jeśli czegoś bardzo chcemy i mamy wokół siebie wspaniałych ludzi, to wszystko jest możliwe. A ponieważ moja rodzina niestety nie mogła ze mną być w tym wspaniałym i pięknym dniu planujemy powtórkę z rozrywki w świątyni w Warszawie. Ale będzie się działo! Nie możemy się doczekać :)

Ile czasu Wy mieliście na przygotowanie Waszego ślubu? 

(Irrakuri)
Other Saturday we went to the temple to talk with priest about our wedding. We were very excited and couldn't wait for that. But we didn't expect  everything will be so fast! Priest who welcome us is a thin man with nice smile and warm eyes. He welcome us very friendly and give us date of next Saturdays, exactly seven days later!!! Next good date for us (in India people belive in stars and planet condition, which makes married life better and happier) was in march. So we decided that it's sign from God and we should start working on it!

We prepared all the documents earlier to avoid any last moment issues. We also had never planned a traditional big, fast indian wedding for a billion guests. Its made our problems less. But if it was not for Abhi's parents, especially Mother who immidiately started preparing everything, we probably was cooked. This woman is made from iron. She turns on her robot mode and didn't rest until everything was done perfectly. So our (my and Abhi) biggest dilemma was to buy our wedding outfits. My dress (lehenga and choli) we bought on Sunday! After trying all that is red and almost bought a pretty pink lehenga we decided to get gold. I fell in love with this dress from the very first look. Abhi decided to wear dhoti kurta but we bought is after three days of hunting. But was worth the wait because in gold kurta he was more handsome than every Bollywood actors together <3

In  these seven days we lived a little like in a dream.  We had no clue what is happening around us. Mother-in-law organised catering and everythng we needed for wedding. Suddenly family members start visiting us, a lot of them don't speak english so my role was to welcome them and smile nicely. I'm good in smiling and I was called "Tina", because my name was too hard for people.

And even if  we had to deal with a  lot of stress and nervous situations, we found time for bridal mehendi for me, and visited the market to eat the best aloo tikki we ever tried. And everythng was executed on time. My mangalsutra (ordered long time ago and I love it!), bangels, bridal jewelery, bracelets on feet, organic sindoor, sweets for guest, more space at home for family and cousin sister and aunt who stayed with us for couple of days to help us and they were great! So it's true if you want something very badly and you have great people around you, everything can happen! And because my family couldn't be with me on this beautiful day we decided to repeat all of this in Warsaw when we will visit Poland. It will be epic! We can't wait!


How much time did it take for you guys to prepare for your wedding?

Comments

  1. Trochę zabawy jest ze ślubami, w Polsce jest kocioł a co dopiero w Indiach. W 2005 roku byłem u kolegi w Kerali na weselichu, gości około 1000!, jadło się w namiotach przy długaśnych stołach, ale organizacja była ok. Sama ceremonia w czymś w rodzaju teatru, niezapomniane przeżycie :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. 1000 osób? Rany! Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić tylu osób na weselu :D

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Związek na odległość: Natalia i Abhishek / LDR : Natalia & Abhishek

Niedawno pisaliśmy Wam o tym jak bardzo podziwiamy pary, które miesiącami czy nawet latami żyją w związkach na odległość. To bardzo trudne i wymaga wiele cierpliwości, zaufania i miłości. Jednak takie związki się udają, a często są o wiele silniejsze niż te "zwyczajne". Wyobraźcie sobie jak wspaniały jest moment pierwszego spotkania w cztery oczy, ile emocji, ile radości!

Dzisiaj przedstawiamy Wam Natalię, która opowie Wam o swoim związku na odległość z Abhim. Już niedługo, nareszcie, spotkają się na żywo! Czy miłość nie jest piękna i warta pracy i poświęceń?

Jeśli i Wy chcecie podzielić się na naszym blogu swoją miłością na odległość, wyślijcie nam maila : polindidiaries@gmail.com

*
Lately we wrote how much we admire couples who live in long distance relationships for months or even years! It's very hard and it requires a lot of patience, trust and love. But these relations work and very often are stronger than the "usual". Imagine how wonderful is the moment o…

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.

Just be happy / Po prostu bądźcie szczęśliwi

We hope that you are leaving behind a year full of exciting emotions and good days. In 2018 we wish you love. Because love is a thing which makes people more happy and keeps them smiling. Just be happy guys.

Merry Christmas and a happy New Year!

J&A

***
Love II

Love is a cup of coffee with cinnamon. Sweet and black like November nights.
Love is the smell of chocolate cake. Fresh and warm meltng in my mouth.
Love is the green of coriander, queen of the herbs.
Love is the Sun and blue sky, touching and shining on my cheeks.
Love is the summer so hot that only dreams about bath tub full of ice cubes can reduce this pain.
Love is a loud laugh flying around the room.
Love is the masala chai served at five, punctual like a clock.
Love is a blanket and book in moody autumn evenings when night don't want to go away.
Love is love. It's you and me. In health and sickness. Sadness and happiness. When you are close to me of far far away.
Love is the math and chemistry and music and vo…