Skip to main content

Ujarzmić włosy... / Tame your hair ...

Włosy to Wasza mocna strona czy największy kompleks? Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że od lat zmagam się z problemem włosów, które są cienkie i słabe. Moje włosy przez długi czas odbierały mi pewność siebie.

Jednak na wszystko są sposoby. Moje włosy aktualnie wypadają o jakieś 60% mniej niż kiedyś, i chociaż nadal są cienkie, są dużo gęstsze niż były kilka miesięcy temu. Wszystko dzięki radom mojego Narzeczonego i jego Mamy. Zresztą hej, czy widzieliście kiedykolwiek Hinduskę z brzydkimi włosami? Kiedy jestem w New Delhi gapię się na dziewczyny jak głupia i klnę w duchu. Tak bardzo zazdroszczę im gęstych, pięknych włosów.

Do rzeczy. Co zrobić aby Wasze włosy były mocniejsze, lśniące i zdrowsze? (Byłam niedawno u fryzjera podciąć końcówki i usłyszałam, że moje włosy faktycznie są cienkie ale za to zdrowe i bardzo dobrze odżywione ;)  )

- Zapomnijcie o popularnych markach szamponów. Mają w sobie sylikony i masę chemii. Mocnym gęstym włosom pewnie nie szkodzą, ale naszym słabym tak. I chociaż po użyciu ich macie wrażenie, że Wasze włosy są puszyste i lśniące, to na dłuższą metę sylikon i parabeny mogą dawać odwrotny skutek. Moje włosy z czasem po używaniu popularnych marek szamponów zaczęły się bardzo przetłuszczać, później były suche jak wiór, a na końcu wypadały garściami. Zaczęłam od szamponu TianDe. Ziołowa mieszanka, rosyjskiej firmy. Na początku skóra głowy może trochę piec, ale to nic złego. Po tym szamponie zaczęło mi rosnąć bardzo dużo nowych włosów.  Później stosowałam szampon Himalaya, który nie jest rewelacyjny ale też nie najgorszy. Po nim konieczna jest odżywka, w innym wypadku rozczesanie włosów będzie horrorem. Natomiast moje ostatnie odkrycie to szampon Khadi neem i tulsi. Hit! Moje włosy je kochają!


- Dwa razy w tygodniu nakładam na noc olejek - wcześniej ze słodkich migdałów, teraz Khadi. Wmasujcie go opuszkami palców w skórę głowy. Rano jak zwykle umyjcie głowę.

- Poranne maseczki : zazwyczaj też dwa razy w tygodniu nakładam rano maseczkę na głowę. 15-30 minut zależy ile mam czasu. Jakie maseczki? Z rozbełtanego, świeżego jajka. Jogurtu naturalnego. Miodu i cytryny. Zwłaszcza po tej ostatniej włosy pięknie lśnią i pachną!

- Kuzynka ostatnio poradziła mi, żeby nie czesać mokrych włosów. Dlatego cały ranek chodzę w turbanie z ręcznika. I to był strzał w dziesiątkę. Kolejna metoda by ograniczyć wypadanie włosów. Warto też rozczesać włosy przed ich umyciem.

- Poza tym zdrowa dieta to podstawa. Jedzcie dużo warzyw, owoców, orzechów i kasz. Wpłyną świetne nie tylko na włosy, ale również na paznokcie i skórę. Same plusy. Ważna jest biotyna, której niedobór powoduje wypadanie włosów. Dużo biotyny znajdziecie w kalafiorze lub soczewicy. Więcej o tym co jeść, a czego unikać w tym artykule : https://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-zdrowe-wlosy

I nigdy, ale to nigdy się nie poddawajcie! Ja walczę już osiem miesięcy, a od jakichś czterech stosuję wszystkie te triki regularnie. I chociaż widzę bardzo dużą poprawę, to wciąż daleko mi do ideału. Dziewczyny, może to nie jest proste, ale nie niemożliwe. Możecie sprawić, że Wasze włosy będą Waszym atutem a nie utrapieniem. Idźcie do sklepu po jogurt naturalny i do dzieła! Polubmy nasze włosy, a one polubią nas :)

(Irrakuri)


Is hair your strongest point or it gives you  complex? Why am I writing about it? Because for years I struggling with the problem of hair that are thin and weak. My hair deprived me of confidence for a long time.

However, all these issues can be fixed by different methods. My hair actually fall by about 60% less than in the past, and although they are still thin, but are much stronger than they were a few months ago. All thanks to the advice of my fiancé and his mother. Anyway, Hey, if you've ever seen an Indian with ugly hair? When I'm in New Delhi I stare at girls as stupid and swear in the spirit. I envy them so much because of their thick, beautiful hair.

To the point. What do you do to your hair that they are stronger, shiny and healthier? (I recently stayed at the hairdresser to trim ends and I heard that my hair actually are thin but they are very well nourished;))

- Forget about the popular brands of shampoos. They contain silicon and a lot of chemicals. Strong thick hair probably does not get affected by this but they damage weak hair.  And although you feel that your hair is fluffy and shiny, in the long run silicon and parabens can produce the opposite effect. My hair after using a popular brand of shampoos became very thick and luscious but later were dry as a chip and finally fell out in clumps. I started with shampoo TianDe. Herbal Blend, Russian company. After its first time usage it can cause inflammation to the scalp. After this shampoo I had a lot of new growth of hair on my scalp. Later I have been using the Himalaya shampoo, which is not great  but also not the worst. After all it is necessary to condition them too, otherwise the hair will be combed in horror. In contrast, my recent discovery of a shampoo was Khadi neem and tulsi. Hit! My hair loves this product!

- Twice a week I massage my hair and scalp with oil in the night - before i used sweet almond, but now Khadi. Massage your fingertips into the scalp. and in the morning wash your head normally.

- Morning masks:  I usually use it twice a week and I use it as a mask on my head for 15-30 minutes, depends on how much time I have. What mask? With egg yolk, natural yoghurt, honey and lemon. Especially after honey&lemon mask my hair is shine and smell great!

- My cousin recently advised me not to comb wet hair. Thats why the whole morning I walk with a towel turban. And its working! Another method to reduce hair loss! You should also brush your hair before washing them.

- Besides a healthy diet is basics. Eat plenty of vegetables, fruits, nuts and grits. Greatly influences not only on the hair, but also nails and skin. It is important to understand that biotin deficiency causes weak hair. More quantity of biotin you can be find in cauliflower and lentils. More about what to eat and what to avoid in this article: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-zdrowe-wlosy

And never, never give up! I fight for eight months, from about four I use all these tricks regularly. And although I see a huge improvement, it is still far from my ideal way the hair should look on my head. Girls, it may not be easy, but its not impossible either. You can make your hair your asset and not a nuisance. Go to the store,buy the yogurt and let it work! Its time to start like our hair, and they will like us back :)

Comments

Popular posts from this blog

Związek na odległość: Natalia i Abhishek / LDR : Natalia & Abhishek

Niedawno pisaliśmy Wam o tym jak bardzo podziwiamy pary, które miesiącami czy nawet latami żyją w związkach na odległość. To bardzo trudne i wymaga wiele cierpliwości, zaufania i miłości. Jednak takie związki się udają, a często są o wiele silniejsze niż te "zwyczajne". Wyobraźcie sobie jak wspaniały jest moment pierwszego spotkania w cztery oczy, ile emocji, ile radości!

Dzisiaj przedstawiamy Wam Natalię, która opowie Wam o swoim związku na odległość z Abhim. Już niedługo, nareszcie, spotkają się na żywo! Czy miłość nie jest piękna i warta pracy i poświęceń?

Jeśli i Wy chcecie podzielić się na naszym blogu swoją miłością na odległość, wyślijcie nam maila : polindidiaries@gmail.com

*
Lately we wrote how much we admire couples who live in long distance relationships for months or even years! It's very hard and it requires a lot of patience, trust and love. But these relations work and very often are stronger than the "usual". Imagine how wonderful is the moment o…

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.

Przepis na : Łodygi Kalafiora / Recipe for Gobhi ke danthal

Kalafior. Bardzo wdzięczne warzywo, które można przygotowywać na wiele sposobów (w Polsce popularny z majonezem lub bułką tartą smażoną na maśle - w Indiach paratha nadziewana kalafiorem lub aloo gobhi czyli dosłownie ziemniaki z kalafiorem). Większość z nas stosuje jedynie różyczki i wyrzuca resztę. Sama też tak robiłam!  Jakiś czas temu słyszałam, że niektórzy wykorzystują liście tego warzywa żeby zrobić zdrowe chipsy albo pesto. Jednak nie spotkałam się do tej pory z gotowaniem kalafiorowych łodyg! W Indiach są bardzo popularne, na tyle, że na targu możecie kupić same łodygi, bez różyczek i liści. Poza tym jest to warzywo bardzo często używane w indyjskiej kuchni zatem uzbieranie odpowiedniej ilości łodyg to kwestia kilku dni. Można wyczarować z nich przepyszne danie, którym chcę się z Wami podzielić. Jestem od niego uzależniona.

Łodygi kalafiora:

- 6-12 łodyg kalafiora (w zależności od grubości) - pokrojone w słupki
- 3-4 średnie cebule - bardzo drobno posiekane
- 1 łyżka pasty imb…