Skip to main content

Connaught Place. Uniwersalne miejsce spotkań. / Connaught Place. Universal meeting place.

Kiedy umawiam się z kimś w Warszawie wybieramy zazwyczaj Rotundę. Specyficzny budynek w samym centrum miasta. Łatwo go znaleźć i wszędzie jest stąd blisko.
New Delhi jest tak ogromne, że wydaje mi się, że wszędzie jest tu daleko. Jednak odniosłam wrażenie, że jedno miejsce jest wyjątkowo popularne. Connaught Place. Przy samym metrze, idealne jako baza wypadowa lub, żeby spędzić tu popołudnie, wieczór lub cały dzień. Jest tłoczno, jest głośno, po sufitach chodzą jaszczurki, na chodnikach śpią psy i znajdziecie tutaj wszystko.

Co znaczy wszystko?

~Targ. Z ubraniami, torebkami, butami. Czym tylko sobie zamarzycie. Nie jest za duży ale wybór towarów spory. Kupiłam tutaj nowe oprawki okularów za 150 rupii! (ok 9 złotych).

~Najlepszą zimną kawę na świecie. Do wyboru kilka smaków i wersja bez cukru, która i tak jest słodka. I absolutnie doskonała.

~Najlepsze frytki świata o których pisaliśmy wcześniej : (Burger Singh)

~Nasz ulubiony Pub Blues. Unikajcie wieczorów, kiedy gra zespół chyba, że chcecie słuchać nieudolnych wersji piosenek Adele. Poza tym z głośników leci dobry rock. Często jest tłoczno.

~Bar w którym we wtorki i czwartki wypijecie piwo za 29 rupii!

~Najlepsze naturalne lody na świecie. Spory wybór smaków, ale ciężko opisać to słowami.  O tym trzeba przekonać się na własnej skórze, a właściwie języku ;)! Naturals Ice Cream to miejsce, które warto znać!

~Kultowe Wanger's. Piekarnia oraz knajpka,  w której można smacznie zjeść. Nie spodziewajcie się jednak, ze usiądziecie. To miejsce jest zatłoczone o każdej porze dnia.

Poza tym trochę sklepów z ubraniami z wyższej półki cenowej, masa knajp i knajpek, fast foodów i czego sobie tylko zamarzycie. Możecie tu zostać i na pewno znajdziecie miejsce dla siebie, albo umówić się na skwerze pod gigantyczną indyjska flagą, wsiąść w metro lub złapać rikszę i wyruszyć w świat.

My zostajemy. Siadamy na murku, zajadamy kanapkę z Wenger's i popijamy ją mrożoną kawą. Fajnie jest.

(Irrakuri)
While dating someone in Warsaw we usually choose the Rotunda. The specific building in the city center. It is easy to find and everything is still close.

New Delhi is so huge that it seems to me that all is not far away here. But I got the impression that one place is extremely popular. Connaught Place. With the subway, ideal as a base or to spend an afternoon, evening or the whole day. It is crowded, it's noisy, the ceilings has lizards crawling and on the sidewalks dogs relaxing and you can find everything here.

What does it really mean?

~ Market. With clothes, bags, shoes. What only can dream of. It is not too big but the choice of goods varies. I bought here a new spectacle frame for 150 rupees! (About 9 zloty).

~ The best cold coffee in the world. For several choices of flavors and sugar-free version, and that is so sweet. Its absolutely excellent.

~ The best chips in the world about which we wrote earlier: (Burger Singh)

~ Our favorite Pub Blues. Avoid evenings when a two piece band is playing unless you want to listen to songs and inept version of Adele. Besides the speakers boom good rock music. It is often crowded.

~ Bar where on Tuesdays and Thursdays you can drink beer for 29 rupees!

~ The best natural ice cream in the world. Nice variety of tastes, but it's hard to describe it in words. This one must see for themself, rather the language;)! Naturals Ice Cream is a place that you should know!

~ Cult Wenger's. Bakery and eatery, where you can eat well. Do not expect, however, that you will get a spot to sit down. The place is crowded at any time of the day.

Besides all that, some clothes shops with higher priced things, mass cafes and pubs, fast food outlets and what can only imagine. You can stay here and will definitely find a place for yourself, or to make an appointment in the square under the giant Indian flag, take the metro or catch a rickshaw and go out into the world.

We are tired and we sit on the pavement eating a sandwich from Wenger's and sip the iced coffee. It is fun.

Comments

Popular posts from this blog

Związek na odległość: Natalia i Abhishek / LDR : Natalia & Abhishek

Niedawno pisaliśmy Wam o tym jak bardzo podziwiamy pary, które miesiącami czy nawet latami żyją w związkach na odległość. To bardzo trudne i wymaga wiele cierpliwości, zaufania i miłości. Jednak takie związki się udają, a często są o wiele silniejsze niż te "zwyczajne". Wyobraźcie sobie jak wspaniały jest moment pierwszego spotkania w cztery oczy, ile emocji, ile radości!

Dzisiaj przedstawiamy Wam Natalię, która opowie Wam o swoim związku na odległość z Abhim. Już niedługo, nareszcie, spotkają się na żywo! Czy miłość nie jest piękna i warta pracy i poświęceń?

Jeśli i Wy chcecie podzielić się na naszym blogu swoją miłością na odległość, wyślijcie nam maila : polindidiaries@gmail.com

*
Lately we wrote how much we admire couples who live in long distance relationships for months or even years! It's very hard and it requires a lot of patience, trust and love. But these relations work and very often are stronger than the "usual". Imagine how wonderful is the moment o…

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.

Przepis na : Łodygi Kalafiora / Recipe for Gobhi ke danthal

Kalafior. Bardzo wdzięczne warzywo, które można przygotowywać na wiele sposobów (w Polsce popularny z majonezem lub bułką tartą smażoną na maśle - w Indiach paratha nadziewana kalafiorem lub aloo gobhi czyli dosłownie ziemniaki z kalafiorem). Większość z nas stosuje jedynie różyczki i wyrzuca resztę. Sama też tak robiłam!  Jakiś czas temu słyszałam, że niektórzy wykorzystują liście tego warzywa żeby zrobić zdrowe chipsy albo pesto. Jednak nie spotkałam się do tej pory z gotowaniem kalafiorowych łodyg! W Indiach są bardzo popularne, na tyle, że na targu możecie kupić same łodygi, bez różyczek i liści. Poza tym jest to warzywo bardzo często używane w indyjskiej kuchni zatem uzbieranie odpowiedniej ilości łodyg to kwestia kilku dni. Można wyczarować z nich przepyszne danie, którym chcę się z Wami podzielić. Jestem od niego uzależniona.

Łodygi kalafiora:

- 6-12 łodyg kalafiora (w zależności od grubości) - pokrojone w słupki
- 3-4 średnie cebule - bardzo drobno posiekane
- 1 łyżka pasty imb…