Skip to main content

Burger Singh. A piece of Heaven. / Burger Singh. Kawałek frytkowego nieba.

I am a Fries Monster. This is the dish, which I love from an early age. Every child loves fries. Lord! In childhood I'd give an arm for a portion of delicious, crispy, fried in deep fat fries. Master of frying was my dad. Often waited for hours to come back from work, he was often very tired, but bravely peeling and slicing potatoes and fry them serving me pieces of culinary heaven. Most people grow out of the taste. I did not. I can not live without fries and trying them in each and every restaurant set back in search of the Holy Grail of fries. I ate tons of them, and without hesitation I can be named as a specalist . None of these, I have had so far not even a little bit resembled those made by my father, however, i never gave up and always fought for that taste again.
I never thought of getting one true fries discoveries in India! Meet Burger Singh. restaurant, where I ate an amazing burger with lamb. Its texture is heavier, though thicker than what they serve us a national chain, otherwise the meat at Burger Singh (ordered a White Guy) is seasoned perfectly. Slightly spicy, appropriately salty, very expressive taste. For this tomato-mayonnaise sauce and classic additions: onions, lettuce, tomato is like Poetry.
But burger is not the king of this place. If you want to eat really good fries - I'm quite serious, these are not just any 'Fries', but it is such if you want a culinaru orgasm - you need to eat fries from Burger Singh. We ordered a Dilli-6. French fries in the Indian style. I was expecting something tasty, because I heard a lot about this place but I did not expect an explosion of flavours in my language! The fries are crispy and browned on the outside, soft and tender in the middle, and perfectly seasoned. Seasoned perfect with salt, but not like the Dead Sea, spicy, but not to burn your throat, they give you the taste of India and feel like a culinary miracle of the World. Gee, what fries! True Rolls Royce among the fries! Simply, try them once and you would never want to eat any other fries. Average dose is about 99 rupees or about 6 zlotys for the solid portions of the tastiest fried potatoes I've had. Are filling, they are crunchy, they are expressive.I felt as if someone served me (on a plastic tray ) a piece of heaven.
If you are in New Delhi give a visit to this place. Supercharge your culinary life forever. Let them change your life or the definition of fries for you! Long live Burger Singh!
Adress: H-45, Block H, Connaught Place, New Delhi, Delhi 110001 Forgive us for the quality of photos, we were too busy eating to focus on anything else !! ;)

Jestem Frytkowym Potworem. Jest to potrawa, która uwielbiam od najmłodszych lat. Każde dziecko kocha frytki. Rany! W dzieciństwie dałabym się pokroić za porcje pysznych, chrupiących, smażonych w głębokim tłuszczu frytek. Mistrzem w smażeniu był mój Tata. Często czekałam godzinami aż wróci z pracy, często był bardzo zmęczony, ale dzielnie obierał i kroił ziemniaki i smażył je serwując mi kawałki kulinarnego nieba. Większość ludzi wyrasta z tej miłości. Ja nie. Nie mogę żyć bez frytek i próbuję ich w każdym barze i każdej restauracji w poszukiwaniu Świętego Graala wśród frytek. Zjadłam ich tony i bez wahania mogę nazwać się specjalistką. Żadne z tych, które jadłam do tej pory nawet odrobinę nie przypominały tych robionych przez mojego Tatę, jednak się nie poddaje i zawsze walczę o ten smak od nowa.
Nie sądziłam ze doczekam się prawdziwego frytkowego odkrycia w Indiach! Poznajcie Burger Singh. Knajpę, w której zjecie niesamowitego burgera z jagnięciny. Jego tekstura jest cięższa, jakby gęstsza od tego co serwują nam sieciówki, poza tym mięso w Burger Singh (zamówiliśmy White Guy) jest przyprawione doskonale. Lekko pikantne, odpowiednio słone, bardzo wyraziste w smaku. Do tego sos pomidor-majonez i klasyczne dodatki : cebula, sałata, pomidor. Poezja. 
Jednak to nie burger jest królem tego miejsca. Jeśli chcecie zjeść naprawdę dobre frytki - jestem całkiem poważna, nie jakieś tam frytki, ale jest chcecie doznać kulinarnego orgazmu - musicie zjeść porcje frytek z Burger Singh. Zamówiliśmy Dilli-6. Frytki w indyjskim stylu. Spodziewałam się czegoś smacznego, bo dużo słyszałam o tym miejscu ale nie oczekiwałam eksplozji na moim języku! Frytki są chrupiące i zarumienione na zewnątrz, miękkie i delikatne w środku, do tego idealnie przyprawione. Słone, ale nie jak Morze Martwe, ostre, ale nie wypalają gardła, czuć w nich Indie i czuć w nich Świat. Rany, co to są za frytki! Prawdziwy Rolls Royce wśród frytek! Wystarczy, ze spróbujecie ich raz a już nigdy więcej nie będziecie chcieli jeść innych. Średnia porcja to ok 99 rupii czyli jakieś 6 złotych za solidna porcje najsmaczniejszych smażonych ziemniaków jakie jadłam. Są sycące, są chrupiące, są wyraziste. Czułam się jakby ktoś położył mi na talerzu (na plastykowej tacce właściwie) kawałek nieba. 
Jeśli będziecie kiedyś w New Delhi musicie odwiedzić to miejsce. Odmieni Wasze kulinarne życie na zawsze. Niech żyją idealne frytki! Niech żyje Burger Singh!

Wybaczcie jakość zdjęć, ale byliśmy zbyt zajęci jedzeniem by skupić się na czymkolwiek innym ;)

Comments

Popular posts from this blog

HUSBAND & WIFE / MĄŻ & ŻONA

Our dreams came true. After months living on Skype, living 6000 kilometres away from each other, 10th December 2016 we got married and we are probably the most happiest couple on the planet. <3

We love each other more and more every day, and our wedding was the best day in our life. Now we can start our new life adventure and can't wait for that! Stay tuned!

Mr & Mrs M.Nasze marzenia się spełniły. Po miesiącach życia na Skype, życia z 6000 kilometrów pomiędzy nami, 10 grudnia 2016 wzięliśmy ślub i jesteśmy prawdopodobnie najszczęśliwszą parą na świecie! <3

Z dnia na dzień nasza miłość jest coraz większa, a nasz ślub był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Teraz możemy zacząć zupełnie nową, wspólną przygodę i iść przez życie razem, mocno trzymając się za ręce. Już nie możemy się doczekać! Zostańcie z nami!

Pan i Pani M.

Polska vs. Indie / Poland vs. India

Tak, Indie to niesamowity kraj. Jest jak inna planeta, nigdzie nie znajdziecie drugiego takiego miejsca. Czasami czuję się tutaj jak kosmita, tak bardzo wszystko w tym kraju jest inne od tego co znam, od miejsca w którym się urodziłam i wychowałam. A jednak czuję się w Indiach swobodnie, dobrze, jak w domu. Możliwe, że jednym z powodów jest fakt, że mieszkamy w stolicy państwa. Myślę, że każda stolica w każdym kraju jest trochę jak samotna wyspa, ludzie są tacy sami, mówią tym samym językiem, a jednak zasady panują tu trochę inne. Ludzie są jakby bardziej swobodni i nowocześni. Stolice krajów, które znam zawsze są trochę jak oddzielne państwa.

Podobnie jak ludzie z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy na studia czy do pracy tak samo mieszkańcy małych miast Indii wyruszają do Delhi po lepszą przyszłość (ale ponieważ kraj jest gigantyczny, ludzie południa wyruszają do Mumbaju). Podobnie jak w Warszawie, ludzie w Delhi czują się na początku zagubieni i przytłoczeni ogromem miasta, tłok…

Moja indyjska teściowa / My indian mother-in-law

Moja nowa rodzina składa się (poza Mężem) z Mamy, Taty, Brata i psa. Mieszkanie z nimi jest dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Codziennie uczymy się siebie nawzajem i póki co całkiem nieźle nam idzie. Oczywiście najwięcej czasu spędzam z Mamą Abhiego i porównuję wszystkie stereotypy na temat hinduskiej teściowej znalezione w Internecie do tego co mam w rzeczywistości. Stereotypy o hinduskiej teściowej nie różnią się właściwie niczym od tych o polskiej teściowej. Obie przedstawiane są jak co najmniej nieludzkie potwory. Obie to niemal najgorszy rodzaj człowieka. Wystarczy poczytać kawały. Albo inne blogi.

Moja Teściowa dużo się śmieje. Robi najlepszą masala chai na świecie (nasz codzienny rytuał to kubek herbaty o 19:00 i "niestety" jakieś ciastko też ;) ). Gotuje tak, że już nigdy nie będę szczupła (i w przeciwieństwie od tego co zdarzało mi się czytać, nie ukrywa skrzętnie swoich przepisów - od pierwszego dnia pokazuje jak przygotowywać potrawy i odpowiada na każde mo…